Блокада Маріупольского морського порту

Керченський міст, який Росія будує в анексованому Криму, відрізав Маріуполь від ринків збуту. Про це заявив Начальник комерційної служби Маріупольського морського торгового порту Ігор Панський, про це пишуть "Крим. Реалії".

Блокада Маріупольского морського порту 

Справа тому, що сучасні океанські судна тепер не потраплять в українські порти Азовського моря, оскільки висота арок мосту складає всього лише 35 метрів. Але за правилами російського Мінтрансу, судна мають бути не більше 160 метрів в довжину і 33-х метрів у висоту.

"Південно-східна Азія, В'єтнам, Південна Корея, Малайзія — це напрямок американський, власне самі Сполучені Штати Америки, Гондурас, Мексика. Усі ці напрями практично зникли, тому, що перевозилися на великих судах, ну, скажімо, типу Panamax. Дещо залишилося, але те, що пішло від нас, це сумно, воно вже не повернеться, ніколи не повернеться", – нарікає Панський.

Судна типу Panamax — це клас океанських судів, які можуть пройти по Панамському каналу. Які завантажувалися в тому числі в Маріуполі, але тепер ці велетні під Кримським мостом не пройдуть.