ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

Ремісниче Олександрівське училище

В 1867 році Київська міська управа через губернатора краю звернулась до імператора Росії Олександра ІІ з проханням дати дозвіл на відкриття ремісничого училища для навчання бідних дітей ремеслам. Імператор дав такий дозвіл. 19 вересня 1874 року було урочисто відкрито ремісниче Олександрівське училище, в якому навчався 101 учень.

В перші роки училище готувало фахівців з ковальсько-слюсарної, швейної, шорної, токарної та столярної професій. У 1917 році училище реорганізували у Вищу ремісничу школу. 

історія Ремісничого Олександрівського учлищаКонтрольна робота з математики в Київському Олександрівському ремісничому училищі (викладач Терехіна О.А.)

У 1940 році, в зв’язку із створенням державної системи трудових резервів, училище реорганізували в Ремісниче училище № 3 з контингентом у 700 учнів. Під час Великої Вітчизняної війни у липні 1941 року училище евакуйоване на Урал, в місто Курган, де учні навчалися і на військових заводах виготовляли продукцію для фронту. 

У 1943 році, після визволення Києва  від німецько-фашистських загарбників училище відновлює навчання і в майстернях випускають продукцію: верстати, інструменти, зварювальні апарати, плуги, борони.

Ремісниче училище №3Випускники училища 1905 року на зустрічі з учнями Ремісничого училища №3 (1947 рік)

З 1950 року училище почало готувати кадри для річкового та морського флоту Української республіки.

ПТУ-32 м.Києва

 

Середнє професійно-технічне училище №32

Учні Професійно-технічного училища №3  м. Києва на лабораторно-практичних заняттях (1957 рік)

З 1985 року – Середнє професійно-технічне училище №32, яке створено шляхом об’єднання двох навчальних закладів – Середнього професійно-технічного училища № 3 та Технічного училища № 2.

Училище проводить підготовку фахівців широкого профілю, які могли б працювати з повною віддачею на флоті.

ПТУ-№32

Учні Середнього професійно-технічного училища №32 м. Києва на теоретичних заняттях (1986 рік)

У липні 2003 року Середнє професійно-технічне училище № 32 перейменовано в Київський професійний ліцей водного транспорту.

У березні 2006 року ліцей реорганізовано в КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ.

За роки свого існування з училища було випущено понад 40 тисяч кваліфікованих фахівців. Серед яких: 15 докторів і кандидатів наук, десятки офіцерів вищого складу, три Герої Соціалістичної праці, капітани суден, відомі керівники різних галузей господарства та українського флоту.

кплвт      історія КВПУВТ

Наказом Міністерства освіти і науки України №1124 від 26.11.2010 року КИЇВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ реорганізовано, шляхом приєднання, в відокремлений структурний підрозділ Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича – Сагайдачного.