Куди піти вчитися після школи

Куди піти вчитися після школи

Не секрет, не для кого, що робота займає третину нашого життя і є не тільки джерелом доходу, а й інструментом самореалізації, але вибрати собі улюблену роботу виходить не відразу, у багатьох на це йдуть роки. А чи відомо Вам, що кожний третій випускник школи в Україні сьогодні, неправильно обирає професію, що в майбутньому призводить до того вони потім йдуть доучуватися на іншу професію, або проходять перекваліфікацію.

«Куди піти вчитися після школи» один з найбільш актуальних питань в середовищі старшокласників та їх батьків. І справа зовсім не в тому, що вибір професій досить широкий і у кожного різні фінансові можливості, а в тому, що робота повинна приносити задоволення і відповідати здібностям і схильностям випускника. 

Для того, щоб визначитися з майбутньою професією варто сказати, що молода людина — випускник має кілька шляхів. Але перед тим випускнику бажано пройти кілька тестів для того, щоб визначитися, які схильності та здібності він має, наприклад: "людина – техніка", "людина – комп'ютер", "людина – людина" тощо. Знаючи це випускник легко зможе вибрати собі професію.

Чому це тестування важливо? Бувають такі випадки, коли учень обрав собі професію прийшов вчитися, особливо яскраво це видно після першої практики і він починає розуміти, що це "не його", він думав, що ця професія це щось одне,  а як виявилося це зовсім інше… Для того щоб уникнути таких неприємних сюрпризів варто пройти тестування.

Але все ж таки куди піти вчитися? Як вже писалося вище у випускника є кілька шляхів. Отже випускник школи після 9 класу може вступити, якщо здав ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) до коледжу або технікуму (але ж треба знати на яку професію вступає, оскільки треба знати, які предмети здавати, бо на кожну професію свої предмети); якщо не здав ЗНО, то професійно-технічного навчального закладу – це переважно училища та ліцеї, і після училища отримати диплом "кваліфікованого робітника".

Випускник після 11 класу, якщо здав ЗНО може вступити до коледжу, технікуму, інституту, університету, академії, але знову ж таки треба знати, які предмети здавати, а якщо не здав ЗНО, то до ліцею або училища.

Де краще та перспективніше вчитися? Безумовно вища освіта, яку дають інститути, університети, академії річ потрібна, але важливим і є тенденція перспективості професії, наприклад сьогодні ця професія затребувана, а через 5 – 10 років ні. Якщо поглянути на статистику служби зайнятисті м. Києва та більшості міст, то можна побачити брак робітничих кадрів майже у всіх напрямках діяльності. Училище або ліцей дають можливість отримати робітничу професію за відносно короткий проміжок часу. Слід зазначити, що в у всіх училищах та ліцеях України навчання повністю безкоштовне, а також учням виплачується стипендія. У вищих навчальних закладах стипендія виплачується також, але тільки тим хто вчиться на державному замовлені (бюджеті) безкоштовно, ті хто вчаться та платять за навчання їм стипендія не виплачується.

Дуже багато наших випускників, які закінчують навчання, йдуть вчитися далі у вищі навчальні заклади і паралельно працюють та оплачують собі навчання. З нашими професіями після 9 та 11 класів можна ознайомитися тут.

Бажаємо Вам успіху з вибором професії.yes