Міжнародний конкурс імені Петра Яцика в КВПУВТ

В Київському вищому професійному училищі водного транспорту був проведений відбірковий тур міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями конкурсу стали Надієв Руслан учень першого курсу та та Лук'янова Ангеліна учениця третього курсу.

Міжнародний конкурс української мови імені Петра Яцика в КВПУВТ

Міжнародний конкурс імені Петра Яцика представляє собою конкурс знавців української мови, який був вперше проведений в 2000 році за ініціативи канадського підприємця українського походження Петра Яцика. Цей конкурс проводиться щорічно в кількох десятках країн, де проживають українці.

В 2003 році під час проведення IV Міжнародного конкурсу знавців української мови прийняло участь близько 5 млн. чол. з усього світу, але він вже проходив без свого засновника, ініціатора та мецеината — Петра Яцика, який пішов з життя. Тоді по рішенню ліги українських меценатів конкурсу було присвоєно ім'я Петра Яцика. А його донька стала почесною головю конкурсу.

Цей конкурс ставить на меті популяризацію української мови та культури, традицій українського народу. Конкурс традиційно завжди починається щорічно 9 листопада в День української писемності та мови. Конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський.

Переможців конкурсу визначає авторитетне журі на чолі з головою професором П. Ю. Гриценком — директором Інституту української мови НАН України.

У конкурсі можуть брати участь, як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову користуються нею.

Переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які продовжують подальшу освіту в навчальних закладах України за рішенням журі конкурсу наказом МОН України призначаються щомісячні іменні стипендії Президента України на календарний рік, починаючи з 1 вересня поточного року. Так, за результатами XVII Міжнародного конкурсу було призначено стипендії 14 переможцям конкурсу: 9 учням загальноосвітніх навчальних закладів, 1 — учениці ПТНЗ, 4 — студентам вищих навчальних закладів.

Розмір стипендії Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика з 1 листопада 2017 року становить:

  • для учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів – 1420 гривень на місяць;
  • для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр”, – 1770 гривень на місяць;
  • для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, наукових установ, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр”, – 2600 гривень на місяць.

Міжнародний конкурс Петра Яцика

Міжнародний конкурс Петра Яцика КВПУВТ

Конкурс імені Петра Яцика КВПУВТ

конкурс Петра Яцика КВПУВТ Київ

Конкурс з українськї мови КВПУВТ