Підсилення мобільного сигналу на судні

Мобільний сигнал підсилення на судні

Знаходячись в морі відпочіваючі, зрештою і професійні моряки та судновласники цікавляться, як підсилити мобільний сигнал на судні, саме про це ми сьогодні будемо говорити.

Данна інформація надана компанією "KONEKT", яка  займається підсиленням мобільного зв'язку, в тому числі на річкових та морських суднах.

Підсилення мобільного сигналу на судні вже давно не є чимось екзотичним та невідомим, після введення в Україні обов'язкового встановлення системи AIS (системи ідентифікації судна онлайн) популярність на такі системи серед судновласників виросли. Хоча не тільки AIS вимушує встановлювати такі системи, але ще й багато переваг, які є необхідними для забезпечення нормального функціонування судна, а саме: координація руху водного транспорту через диспетчера або службу безпеки судноплавства, розходження та обгін суден, а також інші маневри, які потребують спільної узгодження судноводіями, мобільний зв'язок та інтернет для екіпажу для пасажирів, зменшує опромінення, яке випромінюється мобільним телефоном, коли він намагається "зловити" сигнал (випромінення збільшується, бо телефон переключається на більшу або максимальну потужність).

Підсилення мобільного сигналу на судні буде актуальне, не тільки пасажирським чи вантажним суднам, але і маломірним яхтам та суднам.Підсилення мобільного сигналу на судні

Підсилювач мобільного зв'язку на судні можна ефективно використовувати на відстані до 30 км від базової станції, але це максимальна відстань яка залежить від потужності та якості підсилювача.

Підсилення сигналу GSM на судне

Система підсилення мобільного сигналу на судні складається з таких елементів

1) зовнішня антена (для судна потрібна кругова антена)

2) підсилювач мобільного сигналу (gsm репітер)

3) внутрішня антена 

4) коаксіальний кабель та роз'єми N-типу

Якщо внутрішніх (роздаючих антен) багато, то для того щоб розділити сигнал потрібно додатково встановити поділювач потужності (сплітер).

Підсилення зв'язку мобільного на судні

Тепер поговоримо про те, як же працює така система: зовнішня антена, що встановлена на щоглі судна приймає сигнал від базової станції оператора/провайдера і через коаксіальний кабель передає його на підсилювач мобільного зв'язку, який (може бути встановленим рульовій або радіорубці) підсилювши сигнал передає його на одну внутрішню або кілька антен, яка вже віддає сигнал абоненту на судні.

Підсилення сигналу телефона на судні

Схема підсилення мобільного сигналу на судні:

1 – зовнішня антена, 2 – підсилювач, 3 – внутрішня антена, 4 -внутрішня антена

Де б не був встановлений підсилювач судні, він всерівно піддається дії вібрації та хитавиці, тому бажано встановлювати підсилювач та інші компоненти на спеціальні амортизатори, які зможуть забезпечити тривале надійне використання обладнання.