Плавучі навігаційні знаки ВВШ

Плавучі навігаційні знаки внутрішніх водних шляхів (ВВШ) представляють собою систему знаків, що призначена для забезпечення на внутрішніх водних шляхах безпеки, безперешкодного проведення суден. 

До знаків плавучої навігаційної обстановки належать: кромочний, поворотний, знак небепеки, звальний, розділовий, осьовий та поворотно-осьвий.

Використання плавучої навігаційної обстановки на внутршніх водних шляхах України визначаються правилами плавання на ВВШ України.


Кромковий знак — це знак, що призначений для позначення кромок суднового ходу. Кромковий знак біля лівого берега позначає ліву кромку суднового ходу.

Кромочний знак. Кромочний буй


Поворотний знак  — це знак, що застосовується для позначення поворотів суднового ходу, що мають значну протяжність, а також поворотів суднового ходу на ділянках с обмеженим обзором або скалистим дном.

Поворотний знак. Поворотний буй


Знак небезпеки — це знак, що призначений для позначення особливо небезпечних місць біля кромок суднового ходу (затопленні конструкції, частини елементів дамб тощо). Також може дублювати кромочний знак. 

Знак небезпеки. Буй небезпеки


Звальний знак — це знак, що використовується для позначення звальної течії, яка не співпадає з напрямком суднового ходу.

Звальний знак. Звальний буй

 


Розділовий знак  — це знак, що позначає розділення суднового ходу. При розділенні суднового ходу необхідно вибирати той хід, що вказаний на карті або лоції і який відповідає напрямку руху.

Розділовий знак. Розділовий буй 


Осьовий знак. Осьовий буйОсьовий знак  — це знак, що позначає віссь суднового ходу на осьових трасах.

Цей знак сповіщає судноводія про те, що від цього знаку в сторону правого і лівого берега судновий хід складає 200 м. 

Такі знаки встановлюють переважно на водосховищах або на тих ділянках водного шляху, де забезпечується широкий судновий хід.

Судно, що йде зверху або знизу цей знак повинно залишити з лівого борту. 

 

 

 


Поворотно-осьовий знак  — це знак, що позначає поворот віссі суднового ходу на осьових трасах. Знак в залежності від місцевості де встановлений може мати або червоно-чорний колір або червоно-білий.

Поворотно-осьовий знак. Поворотно-осьовий буй

 

Чому кольори деяких знаків мають кілька варіацій? Це робиться для того, щоб знак не зливався з місцевістю на за задньому фону. Оскільки судноводій повинен добре бачити плавучі навігаційні знаки ВВШ та взагалом навігаційну обстановку обстановку.