Види неправильних течій

Види неправильних течійМабуть людина, яка цікавиться лоцією річки дивлячись на назву статті — "Види неправильних течій" думає: "А що ще й неправильні бувають?! … я завжди думав, що течія одна, тобто просто правильна…?!?!?!" Уявіть собі буває і таке, зараз розповім про види цих течій, але давайте спершу все ж таки дізнаємося, що ж собою представляють ці неправельні течії.

 

Неправильні течії — це течії, які направлені під кутом до віссі суднового ходу.

Загалом розрізняють три види неправельних течій

  • звальна
  • прижимна
  • затяжна

 

Звальна течія — це течія, яка направлена під кутом до віссі суднового ходу, тобто така течія, яка хоче звалити судно з суднового ходу.

Звальна течія

Прижимна течія — це течія, яка направлена під кутом до віссі суднового ходу, тобто така течія, яка хоче прижати судно, до берега, тим самим зіштовхуючи його з суднового ходу.

Прижимна течія

 

Затяжна течія — це течія, яка направлена під кутом до віссі суднового ходу, тобто така течія, яка хоче затягти судно.  

Затяжна течія

h – ширина, м

V – швидкість течії, м/с

h1 < h2

V1 > V2

Вплив затяжної течії призводить до ризкливості суден, особливо неприємною затяжна течія є для потягів суден, так як прозводить до їх заламування.

 

Поняття "Неправильні течії та їх види" стосуються переважно внутрішніх водних шляхів, а всі вище загадані види неправельних течій повинен враховувати судноводій для безпечної проводки суден в місцях їх дії на судно.